Do czego służy wentylacja strefowa?

W zakładach przemysłowych istnieje spore ryzyko dużego zapylenia. Ponadto w firmach produkcyjnych często dochodzi do wydzielania toksycznych gazów i oparów, które mogą stanowić zagrożenie dla pracowników. Aby temu zapobiec, należy zadbać o utrzymanie stężenia zanieczyszczeń na bezpiecznym poziomie. Skutecznym sposobem jest zastosowanie odpowiedniej wentylacji. Dzięki niej można usunąć lub rozcieńczyć zanieczyszczenia powietrza, które powstają podczas procesów technologicznych. Inwestując w wentylację, zabezpieczysz pracowników przed niekorzystnym działaniem substancji i pyłów drażniących, alergizujących, kancerogennych i radioaktywnych. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wentylacji strefowej, która usuwa zanieczyszczenia blisko miejsca emisji.

System wentylacji strefowej

Wentylacja strefowa umożliwia wietrzenie oraz izolację miejsc szczególnie narażonych na toksyczne zanieczyszczenia. Dzięki wysokiej jakości systemowi wentylacji strefowej można skutecznie pozbyć się szkodliwych pyłów i oparów, a także usunąć nadwyżki wilgoci i ciepła bez konieczności wentylowania całego budynku. System wentylacji strefowej sprawdza się w:

  • lakierniach,
  • spawalniach,
  • kompresorowniach,
  • akumulatorowniach,
  • miejscach, w których składowane są substancje pylące oraz toksyczne,
  • komorach śrutowania,
  • komorach piaskowania,
  • strefach pakowania,
  • maszynowniach.

Instalacja wentylacji strefowej

Aby wentylacja strefowa spełniała swoje funkcje, konieczne jest zainstalowanie odciągów miejscowych, czyli urządzeń wychwytujących zanieczyszczenia w miejscu ich emisji. Dzięki odciągom można zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodliwych oparów, a także odprowadzić zanieczyszczone powietrze do sprzętów oczyszczających. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o montażu wentylacji strefowej lub jesteś zainteresowany zatrudnieniem firmy, która zajmie się profesjonalną instalacją tego systemu, sprawdź ofertę naar.pl. To przedsiębiorstwo od lat zajmuje się budową i montażem wentylacji przemysłowych. Do swoich produkcji wykorzystuje wyłącznie najlepszej jakości komponenty, pochodzące od sprawdzonych i zaufanych marek. Z usług firmy NAAR Technik skorzystały jedne z najpopularniejszych przedsiębiorstw m.in. Prymat, Infiniti, Cersanit, Toyota czy Solaris.

Wentylacja strefowa - cena

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje wentylacja strefowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki byłby koszt założenia systemu wentylacji strefowej w Twoim zakładzie, skontaktuj się z firmą specjalizującą się w produkcji i montażu tych urządzeń. Specjaliści przedstawią Ci pełną ofertę, wytłumaczą, jak będzie przebiegała instalacja i wyliczą koszty założenia instalacji w Twoim przedsiębiorstwie. Pamiętaj, że zakup wentylacji strefowej to inwestycja w zdrowie pracowników. Dzięki niej zabezpieczysz swoich podwładnych przed wieloma chorobami m.in. groźnymi nowotworami. Korzystając z wentylacji strefowej, wydłużysz żywotność swoich maszyn.
Skontaktuj się

Czekamy na Twoje pytania!

Zadzwoń do nas
Napisz do nasz